Jestem liderem stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców, które stara się pomagać Krakowianom i sprawiać, by w naszym mieście żyło się lepiej – radośniej i wygodniej. Robimy zwykłe, małe, pożyteczne rzeczy: sprzątamy parki, rozdajemy sadzonki, czipujemy psy. Pogotowie Obywatelskie to nasza kolejna inicjatywa. Dzięki niej każdy Krakowianin może otrzymać fachową pomoc prawną i wsparcie we wszystkich sprawach, które dotyczą życia w mieście. Bezpłatnie.

Wiem, że w Krakowie urzędnicy nie zawsze stają po stronie mieszkańców. Niestety, często jest wręcz przeciwnie. Wiem, że ludzie, którzy nie godzą się na betonowanie miasta, są skazani na nierówną walkę z firmami deweloperskimi. Wiem, że kontakt z miejską biurokracją to droga przez mękę. Jesteśmy do dyspozycji wszystkich, którzy potrzebują pomocy w starciach z urzędnikami i deweloperami. Doradzimy, napiszemy pisma, będziemy interweniować w Twojej sprawie.

Chcemy też wesprzeć wszystkich, którzy chcą zmieniać rzeczywistość na lepsze. Pomożemy w realizacji każdej inicjatywy, która ma na celu poprawę jakości życia Krakowian. Nieważne, czy chodzi o posprzątanie terenu, stworzenie mini-parku, przeprowadzenie zawodów sportowych dla dzieciaków czy urządzenie świetlicy dla seniorów. Ludzi, którym zależy na Krakowie jest wielu. Nie wolno marnować ich energii i pomysłów.

Zachęcam do skorzystania z możliwości, jakie daje Pogotowie Obywatelskie. Lepszy Kraków jest możliwy. Twórzmy go razem.

Łukasz Gibała,

niezależny Radny Miasta Krakowa
Lider stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców